USA flag  Ukraine flag  Russia Flag

IFP 3  

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІНСТИТУТ ФІНАНСІВ ТА ПРАВА»

вул. Гожулівська 6г, м. Полтава 36007, тел.: (067) 401-93-74, факс: (0532) 67-73-38, www.institutefl.org, ел.п.: institute_fl@institutefl.org.

Земельна реформа. Економіко- та історико-правові огляди. Коментарі до законопроекту № 2178-X.Любич Андрій
Зворотній зв'язок

Назад на головну сторінку.

Частина 1. Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення (землеустрій, нормативна грошова оцінка, Земельний кодекс України, державний земельний кадастр, публічна кадастрова карта).Зворотній зв'язок


Частина 2. Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення (оцінка земель, речові права на нерухоме майно, у т.ч. похідні від права власності - оренда, сервітут, суперфіцій, емфітевзис).Зворотній зв'язок


Частина 3 - Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення для ведення товарного виробництва (Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень).Зворотній зв'язок


Ч.4-Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель товарного сільськогосподарського виробництва. Кабмін поставив реалізацію речових прав власності у залежність від ультраконцентрації, запропонував латиноамериканську модель обезземелення селянських домогосподарств, безповоротну втрату суверенітету, відсутність мінімальної ціни як % від НГО, заставу земель замість застави урожаю та техніки у лізинг.


Зворотній зв'язок


Ч.5-Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сільськогосподарського призначення. Проміжні етапи реформи. Аналіз бенефіціарів різних моделей ринку.


Зворотній зв'язок


Частина 6 - Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення (інфраструктура обігу). Проаналізувавши досвід Росії, Польщі, Франції та Румунії, який, на відміну від латиноамериканських країн, є позитивним та таким, що ставить перепони для концентрації речових прав на землі сг призначення, автор робить висновок, що в Україні не лише за 18 років не створена інфраструктура обігу, але у післямайданний період уже ліквідовано новостворений Держзембанк, який міг би стати українським аналогом французького агентства SAFER.


Зворотній зв'язок


Частина 7 - Андрій Любич про історико-правові аспекти обігу земель сг призначення. Почавши огляд історії земельних відносин з 1654-го року (Переяславської ради та березневих статей), автор стисло описує часи гетьманщини, малоросійське генерал-губернаторство, скасування панщини (1848 р.) на землях Західної України та скасування кріпацтва (1861 р.) на землях малоросійського генерал-губернаторства, столипінську реформу, більшовицький Декрет про землю, Земельний кодекс УСРР 1922-го року, колективізацію та скасування наділів, Земельні кодекси 1970-го, 1990-го та 2001-го років, переходить до нормативно-правових актів сучасної України - законодавства про фермерство, одноосібне селянське господарство, сільськогосподарську виробничу та обслуговуючу кооперацію. Повторює виклад головних положень Земельного кодексу України (2001-го року), Цивільного кодексу України (2003-го року), на підставі якого втратило чинність законодавство про власність на землі, розвиток системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.


Зворотній зв'язок


Інформаційно-аналітичні матеріали з питань земельної реформи:Яким чином може працювати обіг земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва у частині реалізації права переважного придбання та обліку речових прав пов’язаних осіб покупців.
Обіг земель сільськогосподарського призначення
Зворотній зв'язок


До запровадження обігу земель єдина система державної реєстрації речових прав повинна почати надавати регулярну економічну статистику.
Єдина система державної реєстрації речових прав
Зворотній зв'язок


За 12 років 497,3 тис. га земель с.г. призначення було фактично відчужено через емфітевзис.
Емфітевзис
Зворотній зв'язок

Мінфін - найкомпетентніший орган для ідентифікації пов'язаних осіб у землекористуванні.
Пов'язані особи у земельних відносинах
Зворотній зв'язок


У 2019-му році супутник класифікував 4,3 млн. га полів на незареєстрованих у ДЗК землях.
Супутниковий моніторинг земель
Зворотній зв'язок


Щодо різниць між площами посівів та зібраними площами (понад 1 млн. га на культуру).
Різниця між даними супутникового моніторингу земель та Держстату
Зворотній зв'язок


Щодо різниць між площами посівів та зібраними площами (від 0,1 до 1 млн. га на культуру).
Різниця між даними супутникового моніторингу земель та Держстату
Зворотній зв'язок


4 грудня 2019 року відбулись парламентські слухання на тему "Земельна реформа".
4 грудня 2019 року відбулись парламентські слухання на тему
Зворотній зв'язок

В редакції до другого читання законопроекту № 2178-X право переважного придбання залишається ключовою неврегульованою нормою для обігу земель сільськогосподарського призначения.

В редакції до другого читання законопроекту № 2178-X право переважного придбання залишається ключовою неврегульованою нормою для обігу земель сільськогосподарського призначения
Зворотній зв'язок


Назад на головну сторінку.

 

 

 

© ГО “Інститут фінансів та права”   image020  image021 image022 image075 image023  image024       ПІДТРИМАТИ, ЗРОБИТИ ВНЕСОК.

 

          http://stat24.meta.ua/img/counter/9.gif MyCounter - qw8rwhj h qr`rhqrhj` Oncnd` b Onkr`be Oncnd` sqr`mnbhr| hmtnplep Oncnd` b Jhebe Opncmng oncnd{ hmtnplep