USA flag  Ukraine flag  Russia Flag

IFP 3 

PUBLIC ORGANIZATION «INSTITUTE OF FINANCE AND LAW»

vul.Hozhulivska 7h, Poltava , UKRAINE, tel (067) 401-93-74, fax: (0532) 67-73-38, www.institutefl.org, ел. пошта: institute_fl@institutefl.org


Частина 1. Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення (землеустрій, нормативна грошова оцінка, Земельний кодекс України, державний земельний кадастр, публічна кадастрова карта).
Частина 2. Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення (оцінка земель, речові права на нерухоме майно, у т.ч. похідні від права власності - оренда, сервітут, суперфіцій, емфітевзис).

Частина 3. Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення для ведення товарного виробництва (Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень).


Частина 4.  Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель товарного сільськогосподарського виробництва.  Кабмін поставив реалізацію речових прав власності у залежність від ультраконцентрації,  запропонував латиноамериканську модель обезземелення селянських домогосподарств, безповоротну втрату суверенітету, відсутність мінімальної ціни як % від НГО, заставу земель замість застави урожаю та техніки у лізинг.

.Частина 5. Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сільськогосподарського призначення.  Проміжні етапи реформи. Аналіз бенефіціарів різних моделей ринку.

.

Частина 6. Андрій Любич про економіко-правові аспекти обігу земель сг призначення (інфраструктура обігу). Проаналізувавши досвід Росії, Польщі, Франції та Румунії, який, на відміну від латиноамериканських країн, є позитивним та таким, що ставить перепони для концентрації речових прав на землі сг призначення, автор робить висновок, що в Україні не лише за 18 років не створена інфраструктура обігу, але у післямайданний період уже ліквідовано новостворений Держзембанк, який міг би стати українським аналогом французького агентства SAFER.

Частина 7. Почавши огляд історії земельних відносин з 1654-го року (Переяславської ради та березневих статей), автор стисло описує часи гетьманщини, малоросійське генерал-губернаторство, скасування панщини (1848 р.) на землях Західної України та скасування кріпацтва (1861 р.) на землях малоросійського генерал-губернаторства, столипінську реформу, більшовицький Декрет про землю, Земельний кодекс УСРР 1922-го року, колективізацію та скасування наділів, Земельні кодекси 1970-го, 1990-го та 2001-го років, переходить до нормативно-правових актів сучасної України - законодавства про фермерство, одноосібне селянське господарство, сільськогосподарську виробничу та обслуговуючу кооперацію.  Повторює виклад головних положень Земельного кодексу України (2001-го року), Цивільного кодексу України ((2003-го року), на підставі якого втратило чинність законодавство про власність на землі, розвиток системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
.

 

 

 

 

 

 

© Public Organization Institute of Finance and Law image020 twitter  linkedin ytvkontakte   rss   TO SUPPORT, TO MAKE A DONATION/CONTRIBUTION.

 

  http://stat24.meta.ua/img/counter/9.gif MyCounter - qw8rwhj h qr`rhqrhj` Oncnd` b Onkr`be Oncnd` sqr`mnbhr| hmtnplep Oncnd` b Jhebe Opncmng oncnd{ hmtnplep