USA flag  Ukraine flag  Russia Flag

  

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІНСТИТУТ ФІНАНСІВ ТА ПРАВА»

вул. Гожулівська 6г, м. Полтава 36007, тел.: (067) 401-93-74, факс: (0532) 67-73-38, www.institutefl.org, ел. пошта: institute_fl@institutefl.orgrg

 

Методика проведення оцінки прозорості та відкритості державних закупівель (здійснення бюджетних видатків) на місцевому рівні

Mistsevyj BjudzhetМетодика проведення оцінки прозорості та відкритості державних закупівель (здійснення бюджетних видатків) на місцевому рівні повинна містити складання таблиць по кожному з п’яти етапів проведення закупівель за рахунок коштів бюджетів Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також бюджетів державних, казенних та комунальних підприємств, об’єднань підприємства та господарських товариств.  Відкритість та прозорість можуть визначатися по складовим одиницям оприлюднюваної інформації, відповідно до чинного законодавства (зокрема, Бюджетного кодексу України, Законів України від 01.06.2010 № 2289-VI «Про здійснення державних закупівель», від 22 грудня 1995 року № 493/95-ВР “Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб”, від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації», від 24.05.2012 № 4851-VI «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності», тощо).  Перелік документів замовника товарів, робіт та послуг (розпорядника коштів) визначений наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 922.  

Цінові, платіжно-кредитні та інші відносини, що виникають між розпорядниками грошових коштів, що є замовниками товарів, робіт та послуг, та одержувачами грошових коштів, які є постачальниками товарів, виконавцями робіт та послуг, регулюються законодавчими та підзаконними нормативно-правовими актами про закупівлі.  Але дані можна систематизувати не лише на підставі оголошень, затверджуваних Уповноваженим органом для різних етапів проведення закупівель, але і на підставі звітності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, форми складання якої затверджені Міністерством фінансів України, Державною казначейською службою України та іншими органами державного контролю.  Як результат, можна говорити про п’ять складових прозорості та відкритості:

1) інформація, оприлюднення якої визначена в законодавстві про закупівлі,

2) інформація, визначена Постановою КМУ від 4 січня 2002 р. № 3 «Про Порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади»,

3) інформація, шо отримується в результаті надання запитів громадськості щодо надання доступу до публічної інформації,

4) інформація, доступна зі звітності розпорядників та одержувачів коштів, також як і така, що міститься в їхньому реєстрі, а також у реєстрі (фінансових) зобов'язань,

5) інформація, що отримується з обробки звітності Державної служби статистики України

ЗАВАНТАЖИТИ: ЯК ОЦІНИТИ ПРОЗОРІСТЬ ТА ВІДКРИТІСТЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ (ЗДІЙСНЕННЯ БЮДЖЕТНИХ ВИДАТКІВ) НА МІСЦЕВОМУ (РЕГІОНАЛЬНОМУ) РІВНІ?

Див.Розпорядники бюджетних коштів за умови взяття бюджетного зобов'язання  протягом  7  робочих  днів  з  дати  його виникнення подають  до  відповідного  органу  Державного казначейства України Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів  (далі  -  Реєстр) (додаток 1) ( za040-11 ) на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх  копії,  засвідчені  в  установленому порядку, що підтверджують факт  узяття  бюджетного  зобов'язання". { Абзац перший пункту 2.2 глави 2 вкладеного наказу Державного казначейства України від 09.08.2004 року N 136 "Про затвердження Порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України".

              Наказ МФУ від 02.03.2012 № 309 "Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України".

                         Додаток 1 - реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів.

                         Додаток 2 - реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів.

                         Додаток 3 - РЕЄСТР-РОЗПОРЯДЖЕННЯ №___ на виділення коштів з рахунку ________________ на погашення бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників бюджетних коштів.

                        Довідка про включення розпорядника (одержувача) (філії, іншого відокремленого підрозділу розпорядника бюджетних коштів) до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

                        Реєстраційна картка розпорядника (одержувача) бюджетних коштів

                        Додатково: Оцінка прозорості державних закупівель в Україні.

Любич А.В.

 

© ГО “Інститут фінансів та права”                 ПІДТРИМАТИ, ЗРОБИТИ ВНЕСОК.

 

  Oncnd` b Onkr`be Oncnd` sqr`mnbhr| hmtnplep Oncnd` b Jhebe Opncmng oncnd{ hmtnplepi