USA flag  Ukraine flag  Russia Flag

 

PUBLIC ORGANIZATION «INSTITUTE OF FINANCE AND LAW»

vul. Shevchenka 27, of. 36, Poltava 36011, UKRAINE, tel (067) 401-93-74, fax: (0532) 67-73-38, www.institutefl.org, ел. пошта: institute_fl@institutefl.org

 

Запитання: що таке громадська організація?

Відповідь:  поряд з громадською спілкою, громадська організація є однією з двох організаційно-правових форм громадських об’єднань, відповідно до визначень, наданих Законом України від 22 березня 2012 року № 4572-VI «Про громадські об’єднання».  Частина 1 статті 1 Закону України № 4572-VI визначила, що «громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів».  Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

 

Запитання: чи може громадська організація бути неприбутковою?

Відповідь:   Так.   Рішення про внесення, повторне внесення, виключення, відмову у внесенні установи (організації) до/з Реєстру неприбуткових установ та організацій або присвоєння установі (організації)  іншої ознаки неприбутковості, відповідно до додатку 2 до Положення про Реєстр неприбуткових  установ та організацій приймається органом державної податкової служби (Міністерства доходів та зборів України) на підставі статті 157 розділу ІІІ Податкового кодексу України та реєстраційної заяви (за формою №1-РН).  

Стаття 14.1.121 Податкового кодексу України 2 грудня 2010 року N 2755-VI визначила, що «неприбуткові підприємства, установи та організації -  підприємства,  установи  та  організації,  основною метою діяльності яких  є  не  одержання  прибутку,  а  провадження благодійної   діяльності   та   меценатства  і  іншої  діяльності, передбаченої законодавством». 

 

 

 

© Public Organization Institute of Finance and Law           TO SUPPORT, TO MAKE A DONATION/CONTRIBUTION.

 

    Oncnd` b Onkr`be Oncnd` sqr`mnbhr| hmtnplep Oncnd` b Jhebe Opncmng oncnd{ hmtnplep